Docenten

Het hoog aangeschreven docententeam van de Nationale Balletacademie heeft dansers opgeleid die nu bij prestigieuze balletgezelschappen over de hele wereld werken, waaronder The Royal Ballet en Hong Kong Ballet. Maar natuurlijk ook in ons land, bij onder meer Het Nationale Ballet, het Nederlands Dans Theater, Scapino Ballet Rotterdam en Introdans.

Ieder jaar wordt een aantal dansers van de hbo-opleiding geselecteerd om zich bij de Junior Company aan te sluiten, en sommigen zetten hun professionele carrière voort bij Het Nationale Ballet.

De studio's van de Nationale Balletacademie zijn opgenomen in het state-of-the-art gebouw van de Academie voor Theater en Dans, de faculteit voor theater en dans van de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. De Academie voor Theater en Dans staat in het centrum van Amsterdam, in het hart van het Nederlandse culturele leven.

Wie werken er bij de Nationale Balletacademie? Bekijk de profielen van docenten en andere medewerkers.

Artistiek leider
Ernst Meisner

Zakelijke leiding
René Vlemmix

Beschermheer
Hans van Manen

Artistiek adviseur
Ted Brandsen

Coördinator vooropleiding
NBA 1-7: Amanda Beck

Coördinator Bachelor programma
Marion Vijn

Klassiek ballet: Amanda Beck, Nathalie Caris, Simona Ferrazza, Ainara Garcia Navarro, Rinat Gizatulin, Marieke van der Heijden, Laurence Korsenti, Jane Lord, Ernst Meisner, Emanouela Merdjanova, Grigori Tchitcherine, Dario Elia

Gastdocenten: Michele Jimenez, Caroline Iura, Anna Nowak, Didy Veldman, Amy Raymond, Judy Maelor Thomas, David Makhateli, Jozef Varga, Young Guy Choi, Mara Galeazzi, Anna Ol, Marijn Rademaker, Daniel Silva, Juanjo Arques, Julie Lincoln, Eric Beauchanese, Ryan Carroll, Remi Wörtmeyer

Moderne dans: Marion Vijn, Lia Witjes-Poole, Ederson Rodriques Xavier

Mentale vaardigheden, studiebegeleiding: Marion Vijn

Forsythe technologies: Amy Raymond

Caractère: Grigori Tchitcherine

Werelddans: Iva Lešić

Creatieve dans: Lilja Hermannsdottir

Pilates & floor-barre: Leila KesterReina Trifunovic

Body Conditioning en Krachttraining: Jurgen Paulusma

Dansgeschiedenis: Swantje Schäuble

Muziektheorie: VO en AD: Maud van Daal

Anatomie en blessurepreventie: Iva Lešić

Muziektheorie BA: Rex Lobo

Pedagogie BA: Jelle van der Leest

Health and Performance BA: Rutger Klauwers

Pianisten: Abel Bakema, Elizabeth Ford, Andrea Garcia, Celia Garcia, Eri Hayase, Hisako Hirata, Rex Lobo, Han-Louis Meyer, Frauke Lühning, Etsuko Oga, Dessy Radeva, Olga Smirnova, Bella Tubejeva, Joanna Rolo, Olga Somer, Rodolfo Serne

Onderwijsondersteuner: Wendy Tadrous-Paulusma

Coördinator projecten en voorstellingen: Linda Witpaard

Roosteraar: Debora van Proosdij

Pre-NBA
Coördinator Pre-NBA, Scouting & Outreach
: Marieke van der Heijden

Balletdocenten Pre-NBA: Marieke van der Heijden, Matthew Pawlicki-Sinclair  

Werelddans Pre-NBA: Wijnand Karel

Afdeling Health & Performance: Erzi Hoogveld, Iva Lešić, Marleen Grol, Lobke Mienis, Peter Stoelhorst, Brig van den Acker

Health representative: Marleen Grol

Huismeesterij: Annemarie Blom, Heleen van der Hoogt, Sibel Aslan

Productie- en voorstellingsleiders: Dorothea Sinnema, Maureen Krumeich

Kostuums: Ellen den Bouwmeester, Nancy Hulst

Delen