Kunst en Netwerkorganisaties - DAS Creative Producing keynote lezing

zondag 15 oktober 2023, 11:00 - 13:00 uur
Adyen Rokin 49
Rokin 49
1012KS Amsterdam

Actuele thema's, kunst en ondernemerschap.

Onze lezingen vinden plaats op zondagochtend, om 11.00 uur, Adyen, Rokin 49, Amsterdam Entree gratis. Meld je aan via het aanmeldformulier of mail naar dascreativeproducing@ahk.nl

Maandelijkse zondagochtend lezingen georganiseerd door de masteropleiding DAS Creative Producing in samenwerking met Adyen en O2Lab.

*Wegens omstandigheden wordt de lezing van Jeanne van Heeswijk doorgeschoven naar zondag 12 november.*

Gelukkig hebben we voor komende zondag 15 oktober een hele goede vervanging gevonden. Aline Hernandez en Marianna Takou komen vertellen over hun betrokkenheid bij Arts Collaboratory en bij Casco Art Institute en hoe het netwerk het instituut beïnvloedt en vice versa.

Marianna en Alinezullen hun ervaringen met Arts Collaboratory en Casco Art Institute uiteenzetten in een presentatie van een klein uur, waarna Elke Uitentuis een Q&A zal modereren. Daarna zullen de bezoekers een aantal vragen meekrijgen waar ze onderling in kleine groepjes mee aan de slag kunnen, om de antwoorden vervolgens in gezamenlijkheid te bespreken.

Arts Collaboratory werd in 2007 opgericht door Stichting DOEN en Hivos, als platform voor kennisuitwisseling tussen kunstinitiatieven in Afrika, Azië, Latijns-Amerika en het Midden-Oosten. Het doel was om het groeiende aantal artistieke organisaties te ondersteunen en om de verbindingen tussen deze initiatieven te versterken. Vanaf 2013 kwam de focus van Arts Collaboratory te liggen op het promoten van duurzame, collaboratieve en open beeldende kunstpraktijken die bijdragen aan sociale innovatie en die de nadruk leggen op het opbouwen van translokale gemeenschappen. Van hieruit werden drieëntwintig deelnemende organisaties geselecteerd om de kern van de gemeenschap te vormen. Om het delen van kennis en het opbouwen van relaties binnen het netwerk beter te faciliteren, zijn DOEN en Hivos toen een samenwerking aangegaan met de kunstorganisatie Casco Art Institute in Utrecht. Casco Art Institute heeft dus mede vorm gegeven aan Arts Collaboratory, maar andersom is de invloed ook niet gering.

Casco Art Institute: Werken voor de Commons.Casco Art Institute stelt rechtvaardigere manieren voor om samen te leven door kunst te beoefenen en de commons te koesteren. Door co-exploratie en studie met collectieve kunstprojecten, maar ook door organisatorische experimenten, groeien onze projecten door het stellen van kritische vragen en het beoefenen van radicale verbeelding – het vormen van een gemeenschap en het genereren van kunst en kennis als gemeenschappelijke hulpbronnen.

Sprekers

Aline Hernandez is curator bij Casco Art Institute: Working for the Commons in Utrecht, Nederland. Momenteel voert ze een door SGSAH gefinancierd doctoraat uit, waarin kwesties rond prestaties en performativiteit in archieven en tegenarchieven van (trans)gendergeweld in Mexico worden onderzocht. Hernández heeft een MA in Media-, Kunst- en Performance Studies van de Universiteit Utrecht met een specialisatie in Genderstudies. Ze is lid van de door kunstenaars/activisten geleide coöperatie Cráter Invertido en van het translokale ecosysteem Arts Collaboratory.

Marianna Takou is producent, organisator en onderzoeker bij Casco Art Institute: Working for the Commons. Ze maakte voor het eerst deel uit van het ecosysteem van Casco als vrijwilliger in 2013. Sinds 2019 werkt ze als onderdeel van het team aan verschillende aspecten van Casco's activiteiten en is ze lid van het Arts Collaboratory netwerk. Haar onderzoeksinteresses richten zich op feministische en queer praktijken in mobiliteit, migratie, de commons en de degrowth beweging.

 

Aansluitend aan deze lezing kunnen geïnteresseerden in de masteropleiding DAS Creative Producing in gesprek met studenten en docenten. Meer informatie over de opleidingen en aanmelden voor de selecties vind je op onze website

Deadline aanmeldingen masteropleiding: voorjaar 2024. 

Blijf op de hoogte: 

Instagram/Facebook/Linkedin 

 

Over de samenwerking tussen Adyen en de Academie voor Theater en Dans

In 2022 starten Adyen en de Academie voor Theater en Dans een bijzondere samenwerking om ruimte te bieden voor inspiratie, reflectie en daadkracht in het hart van de stad Amsterdam.

Het bedrijf Adyen is opgericht in 2006, in het centrum van Amsterdam, door een groep Nederlandse ondernemers. Adyen is een betaalplatform dat voor toonaangevende bedrijven over de hele wereld betalingen verwerkt. Momenteel heeft de organisatie meer dan 2000 medewerkers en 27 kantoren over de hele wereld. In 2021 opende Adyen extra kantoorruimte aan het Rokin, in hetzelfde stadscentrum waar de reis van het bedrijf begon. Om zich te verbinden met, en terug te geven aan, de stad Amsterdam, stelt het bedrijf zijn kantoren open voor Amsterdammers in samenwerking met de Academie voor Theater en Dans. Binnen haar onderwijs verkent de academie de manieren waarop kunst kan bijdragen aan het vormgeven van de wereld, vanuit de vaste overtuiging dat kunst mensen en de wereld in beweging kan zetten.

Delen